Anasayfa   /    Güncel    /    CHP KEŞAN ÖRGÜTÜ DOĞRU DERSLER ÇIKARTARAK YÜRÜMELİDİR

CHP KEŞAN ÖRGÜTÜ DOĞRU DERSLER ÇIKARTARAK YÜRÜMELİDİR

-

GÜNCEL      22 Ekim 2019 - 09:47     748     0

CHP KEŞAN ÖRGÜTÜ DOĞRU DERSLER ÇIKARTARAK YÜRÜMELİDİR

Daha önce yaşananları yok sayarsak,Yarın daha büyük sorunları yaşamak zorunda kalırız.

2001 yılına kadar,CHP Keşan İlçe örgütü kendi içinde duyarlı ve ilkeli ilişkilerle örülmüş partinin altyapısını, mayasını oluşturan Keşan halkı nezdinde dürüst,ahlaklı,güvenilir kişiler olarak adı geçen,anılan eski belediye başkanlarımız Rasim Ergene, Metin Çırpan, Mehmet Gemici, meclis üyelerimiz Nazmi Başar,Raşit Gürer, Ferruh Tümer,Fehime Ay... ve burada sayamadığımız diğerleri,ilçe başkanlarımız Nurettin Kaya, Reşat Altınel, Fikret Atılgan, Bilal Ergeç... diğerleri, farklı dönemlerde görev almış partinin yönetim kurulu üyeleri, il genel meclis üyeleri, mahalle-köy delege ve üyelerimizin davranış,tutum ve uygulamalarıyla güven duyulan, ahlaklı siyasetin yapıtaşları olmuşlardır.

Tümü parti içinden gelen,parti kültürüyle yetişmiş halka ve partililerle olan görev ve sorumlulukları konusunda samimi ve duyarlı bir yol izlemişlerdir. Onların,bu dürüst ve ahlaklı tutumları sevgi ve saygıyla anılmakta, ahlaksızca atılan hiçbir çamur tutmamaktadır.

Mehmet Gemici'nin vefatından sonra CHP'den belediye başkanı olan şahıs, partiye dışarıdan getirilmiş, parti içinde parti kültürüyle yetişip yoğrulmamış, partililerden ve halktan gelen "öneri, uyarı ve eleştirilere açık olmayan,doğru çözümler üretmede yetersiz kalan,kolektif çözümler yerine tekbenci davranan, toplantılarda gelen eleştiriler karşısında çaresizce toplantıları terk edip giden bir davranış göstermiştir. Belediyenin gücünü kullanarak yapılan her türlü olumsuzluklar-yanlışlar, partiye mal edilerek partinin algısı ve dokusu giderek bozulmuştur.Yerel seçimler sürecinde,AKP ve MHP ikilisinin seçim alanlarında kullandıkları eleştiri ve seçim taktik yöntemleri tamamen bu insanın "yaptıkları ve yapmadıkları" üzerine oturtulmuştur. Son yerel seçimde, Keşan Belediyesinin kaybedilmesinde kim-kimlerin sorumlu olduğu daha net anlaşılmaktadır. Özellikle, bakir kalan bu bölge Saros körfezi, görünen görünmeyen kişi ya da kişilerin özel ilgisini çekmektedir. Tüm CHP örgütü, bu gelişmelerden doğru dersler çıkartmalı, kişisel beklentilerden uzak kenetlenmelidir.

CHP Genel Merkezinin, aday belirleme yöntemlerinden biri de atamadır. Keşan'daki 5 aday adayından birinin resmi olarak atanmasıyla aday, belirlenmiştir. Sevelim-sevmeyelim, hoşumuza gitsin-gitmesin "eleştirilerimizi saklı tutarak" parti-örgüt disiplini açısından resmen atanmış adaya oy verip destek verme yükümlülüğünü taşımaktayız, eğer hala partiye üyeliğimiz devam ediyorsa elbette? Atanmayan bazı aday adaylarının ve yakın çevresinin "partinin resmi adayına oy-destek vermedikleri iddiası çok ciddi bir iddiadır. Partinin yetkili kurulları acilen bir komisyon oluşturarak bu iddialar araştırılıp kanıtlanırsa "parti suçu işlemekten" mutlaka ceza almalıdırlar.Yoksa parti içi güveni tesis etmek asla mümkün olmayacaktır. Seçimler sürecinde partililer ve seçmenler,onca harcanan emeklerinin heba olmasına-edilmesine hiç kimsenin hakkı yoktur.

Keşan CHP Örgütü, 2001 yılı öncesindeki "Saygın ve Güvenilir" konumuna tekrar gelme hedefiyle, partili-partisiz geniş kesimlerle toplantı ve görüşmelerde bulunarak,"eleştiri ve özeleştiri yönetimini doğru ve samimiyetle uygulayarak,yüzleri eskimiş aday adaylarını da dinlendirerek", bireysel çıkarlarını değil, partinin çıkarlarını ilke edinen idealist,öngörülü,ortak-kolektif düşünce üretmeye ve uygulamaya açık, geniş kesimleri kucaklayarak örgütleyebilecek nitelikte,güçlü bir yönetim yapısını oluşturmalıyız.

Aday ve aday adaylarının 5'i de, ilçe başkanlığına aday olmayarak, kişisel hırslarını dizginlemelidir.Dinlenerek, bundan sonraki görevlere hazırlanmalıdırlar. Birleştirici, kucaklayıcı yeni isim ve yüzlerle yürümeliyiz. Parti içinde yapılan ve yapılacak olan tüm seçimler de ayrıştırıcı ve gruplaştırıcı olmayan, aksine birleştirici ve demokratik niteliği olan sandık koyarak tüm üyelerimizle ön seçimli olarak yapmalıyız. Bu Keşan CHP örgütünün değişmeyen temel uygulama yöntemi olmalıdır.Keşan CHP üyelerinin tümünün en önemli görev ve sorumluluğu, şu an yaşadığımız sıkıntılı ve sancılı süreci aşarak daha kitlesel, aktif ve saygın konuma ulaşma hedefi olmalıdır.

 

                                                                              İSMAİL GEMİCİ

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ