Bugun...
‘Yanaşan parayı hazırlasın!’
Tarih: 13-01-2018 22:33:00 + -


Park 48 Genel Koordinatörü Ali Haydar Balkav, “Belediye Başkanının basına yaptığı ‘İlk 10 dakika ücretsiz’ açıklaması bize çok büyük bir zarar verdi. İlk 3 dakika 5 dakika diye bir şey yok yanaşan parayı hazırlasın.” dedi.

‘Yanaşan parayı hazırlasın!’

Park 48 Genel Koordinatörü Ali Haydar Balkav, dün gazetecilere yaptığı açıklamada, Keşan Belediyesi ile yaptıkları protokolde ilk 3 dakika, 5 dakika ücretsiz diye bir maddenin bulunmadığını, zaten böyle bir uygulamanın firma olarak kendilerini çok zorumda bırakacağını söyleyerek, “Park yerine yanaşan parasını hazırlasın. Zaten bu iş ticari olarak yapılacak bir iş değil. İlk ay çalışmaları önceki günlerde sona erdi. Tamamı Keşanlı olmak üzere 25 personel çalıştırıyoruz. Geçen ay 70 bin TL maaş ödemesi yaptık, parkomotlardan topladığımız para bu rakamın 2-3 bin TL altında kaldı.” dedi.

“ŞEHİRİÇİ TRAFİK DÜZENE GİRİYOR”

Parkomat işini Muğla merkez, Milas ve Marmaris’te yürüttüklerini, Keşan’da da 2886 Sayılı İhale kanunu ile şartları koşulları oluşturduklarını kaydeden Balkav, şöyle konuştu: “Parkomatçılık ilk başlangıçtaki uygulamalarda bazı hataların ve aksaklıkların çıkabilir. Zamanla karşılaşılan sorunlar ortadan kaldırılacaktır. Keşan’a bir trafik düzeni gerekiyordu, bu durum geride kalan bir aylık sürede bile gözle görülür bir düzelme oldu. Ayrıca Keşan Belediyesi Kapalı Otoparkı’nda ve şehir içinde bulunan diğer oto parklar da gözle görülür bir şekilde park eden araç sayısında artış olduğu belirtiliyor.”

“GAZİLERİMİZE ÜCRETSİZ” 

Keşan’da aldıkları ihale kapsamında 311 adet araç park yeri bulunduğunu ve bu iş için tamamı Keşanlı olan 25 kişi istihdam ettiklerini kaydeden Ali Haydar Balkav, “Keşan’ın ana caddelerinde trafik sorununun kalmadığı söyleniyor. Önümüzdeki günlerde Keşan Belediyesi yeni parkomat alanları oluşturacak. Belediye Başkanının basına yaptığı ‘İlk 10 dakika ücretsiz’ açıklaması bize çok büyük bir zarar verdi. İlk 3 dakika 5 dakika diye bir şey yok yanaşan parayı hazırlasın. Keşan’da yaşayan gazilerimizin kendilerine bütün parkomat alanları her zaman süresiz bir şekilde ücretsizdir. Sözleşmemizde olmamasına rağmen engellilere 30 dakika ücretsiz zaman tanıyoruz. Aracını park eden eğer çok kısa süreliğine kalacaksa buna parkomat görevlilerimiz bir müsamaha gösterebilecekler ama bu konudaki yetkileri de çok kısıtlı zaman için. Onun dışında park eden araç sahibi park ettiği kadar sürenin parasını ödemek durumunda.” dedi. (MEHMET İLMAN)

 

 

 

 
Bu haber 884 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR