Bugun...
Teslim alacak yöneticinin, Allah yardımcısı olsun!
Tarih: 17-02-2018 22:34:00 + -


*Keşan Devlet Hastanesi Başhekimliğine kısa süre önce atanan Opr. Dr. Recep Vural, 15 Şubat 2018 Perşembe günü yeni atandığı görevinden istifa etti. *Başhekim Vural’ın istifasının, Keşan’a yeni yapılan devlet hastanesi binasının teslimi ile ilgili olduğu iddia edilirken, Vural’ın istifa dilekçesine ise ailevi nedenlerini gerekçe gösterdiği kaydedildi.

Teslim alacak yöneticinin, Allah yardımcısı olsun!

Açılışı sıkça ertelenen ve açılmadan sorunları bir türlü bitmek bilmeyen Keşan Devlet Hastanesinin yeni binası, şimdide dökülmeye başladı.

Keşan Devlet Hastanesinin inşaatında, 23 Mart 2016 yılında yangın meydana gelmişti.

Yangında, çoğunluğu dış cephede olmak üzere inşaatın belirli bir alanında büyük hasar olmuştu.

Olaydan sonra inşaatın diğer işleri devam ederken yangında oluşan hasarda peyder pey, onarılmaya çalışılmıştı.

Ancak, son zamanlarda yaşanan şiddetli rüzgarda, binanın yanan ve sonradan tamir edilen yerlerindeki dış cephelerin düşmeye başladığı görüldü.

Dış cephesi dökülmeye başlayan binanın, iç kısmında da birçok sorunun olduğu iddia edildi.

Öte yandan hastane bölümlerinin girişlerine yapılan yağmurluklara konulan camların ise temperli lamine cam yerine normal çift cam konulduğu öne sürüldü. Olası bir sağanak yağış ya da doluda kırılma ve dolayısıyla parçalanma ihtimali yüksek olan çift camların, hastaneye giriş çıkış yapacak vatandaş ya da personel için tehlike saçacağı öne sürüldü. Yağmurluklara konulacak camların temperli lamine cam olması gerektiği ve kırılması durumunda bile bu camların parçalanmamasından ötürü güvenli olduğu kaydedildi. Bu konunun özellikle bir sağlık kuruluşu için dikkatten kaçması da tepkiye neden oldu.

Keşan Devlet Hastanesinin açılmama nedenleri konusunda ortaya atılan iddiaların başında ise hastane yöneticilerinin, binayı teslim almaması olduğu öne sürüldü.

YENİ ATANAN BAŞHEKİM VURAL İSTİFA ETTİ

Keşan Devlet Hastanesi Başhekimliğine kısa süre önce atanan Opr. Dr. Recep Vural ise 15 Şubat 2018 Perşembe günü yeni atandığı görevinden istifa etti.

Başhekim Vural’ın istifasının, Keşan’a yeni yapılan devlet hastanesi binasının teslimi ile ilgili olduğu iddia edilirken, Vural’ın istifa dilekçesine ise ailevi nedenlerini gerekçe gösterdiği kaydedildi.

BAKALIM TESLİMİ KİME KISMET OLACAK?

Hastanenin ne zaman tamamlanıp hizmete açılmasından çok, hangi yöneticinin teslim alacağı merak konusu oldu. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 1363 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR