Bugun...
Sınıfı bastılar, öğrenciyi darp ettiler
Tarih: 22-12-2017 09:42:00 Güncelleme: 22-12-2017 09:48:00 + -


Öğrenci velisi ve yakınları okulu basarak, derste başka bir öğrenciyi darp etti. Keşan Lisesinde yaşanan olayla ilgili her iki taraf da şikayetçi olmazken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Keşan Kaymakamlığının konunun üzerinin kapatılmasını istediği iddia edildi.

Sınıfı bastılar, öğrenciyi darp ettiler

Keşan Lisesinde, 20 Aralık 2017 Çarşamba günü yaşanan olayda, öğrenci velisi ve yakınları, ders saatinde okulu basarak, bir öğrenciyi darp etti.

Saat 16.30 sıralarında yaşanan olay, rehberlik dersinde meydana geldi. Ders saati içinde bir öğrencinin babası ve yakınları okulu basarak, sınıf içinde başka bir öğrenciyi darp etti. Bu durum karşısında öğretmen ve bazı öğrenciler panik yaşarken, darp olayının ardından okula polis çağırıldı.

Olayla ilgili şüpheliler Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Karakol Amirliğine götürülürken, her iki tarafın da şikayetçi olmadığı öğrenildi.

Öte yandan, olayın ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerine bildirildiği, Keşan Kaymakamlığının haberdar olduğu ancak ilgili kurumların, duyulmadan üzerinin kapatılmasını istendiği iddia edildi.

ÖĞRENCİLER VE VELİLERİ TEDİRGİN

Yaşanan bu durum karşısında ise birçok veli ve öğrenci tedirginlik yaşamaya başladı. Okulda yaşanan bu durumun kendilerini son derece üzdüğünü ifade eden veliler, “Ders saatinde nasıl oluyor da okul basılıp, sınıfa girilerek bir öğrenci darp ediliyor ve buna seyirci kalınıp, üzerinin örtülmesi düşünülüyor. Bizler okulları en güvenli yerler olarak düşünüyorduk ancak bu inancımızı yitirdik. Okullarda güvenlik önlemi olmadığı bir kez daha gözler önüne serildi. Bundan sonra çocuklarımızı nasıl güvenle okula göndereceğiz?” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 3302 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ