Bugun...
Parkomat çalışanları insafı bir kenara koydu, yanaşana makbuz kesmeye başladı!
Tarih: 01-01-1970 02:00:00 + -Parkomat çalışanları insafı bir kenara koydu, yanaşana makbuz kesmeye başladı!

Keşan’da geçen Aralık ayı başında başlayan parkomat uygulamasında yaşanan sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor.

Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın bizzat “İlk 10 dakika ücretsiz” açıklaması yapmasına rağmen bu hak, araç sahipleri tarafından bir türlü kullanılamıyor.

Parkomat firması için çizilen bir alana aracını park eden sürücü en az 3 TL ödemek zorunda kalıyor.

Özellikle dün sabahtan itibaren ise parkomat çalışanları aracını park eden sürücülere karşı daha da anlayışsız bir tutum sergilemeye başladı.

Emir aldıklarını ve park eden her araç için kendilerinden derhal makbuz kesmelerinin istendiğini söyleyen çalışanlar, 1-2 dakikalık işi için park eden sürücülerden 3 TL ücret aldı.

Yaşanan bu durum nedeniyle de Demirciler Caddesi’ndeki esnaf mağduriyet yaşadı. 2 dakika için aracını park edip alışveriş yapmak için dükkana girdiğini belirten esnaf, “Müşteri dışarı çıktığında 3 TL’lik bir ücretle karşılaştı. Zaten 1 TL’lik bir ürün aldı! Daha önce parkomat görevlileri anlayış gösterip, 5 dakika gibi kısa süreli parklardan ücret almıyorlardı. Bugün ise bu sistemin sona erdiğini ve bundan sonra saniyelik parklardan bile ücret alınacağını söylediler. Belediye yetkililerinin firma yetkilileri ile görüşüp, bu konuya çözüm getirmeleri lazım.” dedi.

Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz araç sahipleri, ortaya çıkan belirsizliğin mutlaka çözümlenmesi gerektiğinin altını çizerek, “Varsa bir hakkımız bilelim ve bunu sonuna kadar savunalım. İlk 5-10 dakika ücretsizse ona göre, böyle bir şey yoksa ona göre davranalım. Kimse yetkili çıksın açıklama yapsın. Bu soruna nokta koyalım.” diye konuştu. (MEHMET İLMAN)

 

 
Bu haber 1208 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ