Bugun...
Oda ve borsa başkanları Keşan’da buluştu
Tarih: 13-01-2018 22:23:00 + -Oda ve borsa başkanları Keşan’da buluştu

Bölgedeki oda ve borsa başkanları, dün, Keşan’da yapılan istişare toplantısında bir araya geldi.

Saat 14.30 sıralarında Keşan (TSO) Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Keşan TB Meclis Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan TSO Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İpsala TB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin ile Türkiye E-Ticaret Meclisi Başkanı Merter Özdemir konuşmacı olarak katılırken, oda ve borsa temsilcileri de katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Mustafa Helvacıoğlu, “TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay önderliğinde düzenlenen Trakya Bölge Toplantısına hoş geldiniz. E-Ticaret’in Türkiye’de ve dünyada ne kadar kıymetli olduğunu, dijital dönüşümün ne kadar önemli olduğunu önümüzdeki yıllarda daha da göreceğimiz bir sürece giriyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz ilk iki toplantıda da aynı konuları işledik. Bugün de burada Odalar ve Borsalar Birliği çatısı altında bir ‘Trakya platformu kurabilirmiyizin ana başlığını tartışacağız. Bu konuda işin uzmanı Merter Bey bilgi aktaracak. Bizim KOBİ dediğimiz işletmelerimizi Trakya’da bir çatı altında toplayarak, Trakya’nın E-AVM’sini oluşturabilir miyiz, tüm Türkiye’de ulusal ve uluslararası pazara çıkabilir miyiz diye tartışacağız. Odalarımızın desteği ve kalkınma ajansımızın desteğiyle bu çalışmayı gerçekleştirdiğimizde biz de bu pazarda yer alabilir miyiz diye tartışacağız.” şeklinde konuştu.

Helvacıoğlu’nun ardından konuşan Cengiz Günay, E-Ticaret ile ilgili yapılan çalışmalar ve Trakya Bölgesi’nin bu konuda “Pilot Bölge” seçilmesi konusunda bilgi verdi.

Toplantının devamında, Trakya Bölgesi’nde E-Ticaret ve dijital dönüşüm ile ilgili konuşuldu, bölgenin sorunları tartışıldı. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 216 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ