Bugun...
Metruk evleri yıkın ya da önlem alın!
Tarih: 28-05-2018 08:46:00 Güncelleme: 08-06-2018 03:53:00 + -


Kaymakamlıktan Belediyeye 8 kez yazı gönderildi *Malkara Belediyesi yıktı, mahalleli rahatladı.

Metruk evleri yıkın ya da önlem alın!

2015 yılından bu yana çeşitli dönemlerde tespit edilen metruk evlerin yıkılması için Keşan Kaymakamlığı tarafından Keşan Belediyesine 8 kez yazılı dilekçe ile talimat verildiği öğrenildi.
2015 yılından bu yana yapılan çalışmalarda, Keşan’ın çeşitli mahallelerde, kötü amaçla kullanıldığı ve tehlike arz ettiği gerekçesi ile 14 metruk evin tespiti yapıldı.
Bu tespitin ardından ise metruk evlerin yakılması ya da önlem alınması için Keşan Belediyesine Kaymakamlık tarafından dilekçe yazıldı.
Ancak bu metruk evlerde yıkım yapılıp önlem alınmadığı gibi, her geçen gün biraz daha tehlike arz eden durumlar da ortaya çıktı.
GEÇEN HAFTA DA MUHTARLIKLARA YAZI GÖNDERİLDİ
Öte yandan Keşan Kaymakamlığı, geçtiğimiz hafta içinde, Keşan merkez ve bağlı belde ile köy muhtarlıklarına da yazı göndererek, sorumluluk bölgelerinde bulunan metruk evlerin tespit edilip, bilgi verilmesini istedi.
Konuyla ilgili olarak muhtarlıklara gönderilen yazıda; 3194 Sayılı İmar Kanununun 34 maddesi ve ilgili mevzuat hükümleri kocaeli escort doğrultusunda yıkım işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için tespit edilecek metruk yapıların taşınmazın maliki ve kadastro bilgilerine de yer vererek, ivedilikle bildirilmesi istendi.
VATANDAŞLAR TEDİRGİN…
Öte yandan evlerinin bulunduğu mahalle ve sokaklarda ikamet eden vatandaşlar ise tedirginlik yaşıyor. Kötü amaçlı kişilerin bu evleri kullandığına dikkat çeken vatandaşlar, özellikle hava kararmasından sonra dışarı çıkmaya çekindikleri gibi, gün içinde de çocuklarının sokağa salamadıklarını söylüyor.
Vatandaşlar, uyuşturucu bağımlıları ile fuhuş yapan kişilerin bu evleri kullandığı gibi, öğrencilerin de getirilerek, kötü emelli kişilerin tuzağına düşürüldüklerini iddia ediyor.
Metruk evlere yakın olan sokak sakinleri, bir an önce metruk evlerin yıkılmasını ve harabeliklerin ortadan kaldırılmasını istiyor, ilgilileri göreve davet ediyor.
MALKARA YIKIYOR, MAHALLELİ RAHATLADI…
Malkara Yeni Mahalle Cumhuriyet Camii Sokak’ta Nev’i İlkokulunun hemen bitişiğinde atıl durumdaki madde bağımlılarının mesken tuttuğu binanın yıkılmasının ardından, Camiatik Mahallesi, Pazar Yeri Geçidi Sokak’taki metruk ev de Malkara Belediyesi ekiplerince yıkıldı.
Metruk binaların yıkılmasından dolayı memnuniyetlerini dile getiren mahalle sakinleri, “Sarhoş, içkici ve kötü amaçlı kişilerin mekanı haline gelen eski evlerin yıkılmasından çok memnunuz. Mahalleli olarak rahata kavuştuk. Korku ve tedirginliğimiz ortadan kalktı. Artık içimiz rahat! Belediye Başkanlığına teşekkür ediyoruz.” dedi.
Yıkım çalışmalarıyla ilgili bilgilendirmede bulunan Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert de, metruk binadan boşalan alanların, arsa sahiplerinin rızasıyla geçici araç parkı yeri olarak değerlendirileceğini dile getirdi.
Bu haber 366 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR