Bugun...
Hüseyin Çakmak: “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır”
Tarih: 13-01-2018 22:25:00 + -Hüseyin Çakmak: “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır”

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, yarın yapılacak odanın seçimli kongresi öncesi, görev yaptığı süre içindeki hizmetlerini ve hedeflerini anlattı.

“BELİRLİ GÜNLERDE DEĞİL, ESNAFIMIZIN HER GÜN YANINDA OLDUK”

Çakmak, 90’lı yıllarda Ali Doğan başkanla beraber Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odasının yönetimine aday olduklarını ve birlikte 9 yıl görev yaptıklarını anımsatarak, şunları dile getirdi: “Göreve geldiğimizde ilk işimiz odamızı gelişen dünyaya ayak uydurarak yazılı olan evraklarımızı dijital ortama taşıyıp, evrak yükünü minimum seviyeye indirerek üyelerimize daha güvenilir ve daha hızlı hizmet vermek oldu. Daha sonra merhum Mehmet Gemici başkanımızdan esnaf odalarımız için yer alarak, 9 odamızın bir arada olduğu esnaf odaları binamızı üyelerimize kazandırdık. Ali Doğan başkanımızla binanın inşaatını tamamlayıp, yönettik. Seçildiğimiz günden beri birçok etkinlikle üyelerimizle bir araya geldik. AB projelerimizle esnafımızı, yemeklerimizi ve Keşan'ımızı hem ulusal hem de uluslararası tanıtma fırsatı bulduk. 2 hafta boyunca en önemli televizyon kanallarında Keşan'ımızı ve esnafımızı tanıttık.

Kızılay ile kan bağışı kampanyası düzenleyerek, sosyal sorumluluk kapsamında esnafımızın rekor bir sayı ile katılımlarını sağlayarak ülkemize kan olduk can olduk.

30 bin TL'lik faizsiz kredi dağıtımında üyelerimize hem yerel basından hem de kurduğumuz mesaj sistemi ile bilgilenmelerini sağladık.

Kurum ve kuruluşlarımızın etkinliklerinde seve seve görev aldık. Belediyemizin düzenlediği festivallerde yöremizin yemeklerini tanıtan yemek yarışmaları düzenledik. Bu festivallerde satır et yapan üye lokantalarımızla birlikte halkımıza ve misafirlerimize ücretsiz satır et ikram ettik. Ayrıca ulusal kanallarda yayınlanan yemek programlarında üye lokantalarımız ile satır etin yapılışını anlatarak markalaşma yolunda ön ayak olmaya çalıştık.

Gece gündüz demeden üyelerimizin yanında olduk. Esnafımızın daha sağlıklı ortamlarda hizmet edebilmesi için sadece Keşan'a değil çevre ilçedeki esnaflarımıza da hijyen eğitimleri vererek bilgilendirmeler yaptık. Sadece belirli günlerde değil, esnafımızın her gün yanında olduk.”

“YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

Hüseyin Çakmak, yeniden göreve seçilmeleri durumundaki hedeflerini de şöyle anlattı: “Biliyoruz ki yaşadığımız yer Türkiye'nin incisi Saros Körfezi. Esnafımızın yaşadığı ruhsat sorunları ile yakından ilgilendik. 1/25 binlik planların bir an önce hayata geçmesini istiyoruz. Saros Körfezi’mizde de daha modern daha sağlıklı bir şekilde hizmet etmeyi hedefliyoruz. SSK ve Bağ-Kur primlerinin %50’sinin devletimizin katkısıyla ödenmesini istiyoruz. Sigara cezalarına af getirilerek ya da verilen para cezalarına taksitlendirme yapılarak esnafımızın bu büyük sorundan bir nebze olsun rahatlayacağını düşünüyoruz. Yapılan genel seçimlerde kahvehanelerimizin ve internet kafelerimizin içkisiz lokantalar gibi açık kalmasını istiyoruz. Kuracağımız tüketici kooperatifi ile esnafımızın alışverişindeki kolaylığı sağlamayı amaç ediyoruz. Dediğimiz gibi birçok şey yaptık ama yapacaklarımız daha bitmedi.

Yöneticiliği iyi bilen tecrübeli ve tüm üye gruplarımızı birleştirerek sizlere en iyi şekilde hizmet etmeyi amaçladık her zaman. Sadece lokantacı kahveci olarak değil üye gruplarımızda bulunan internetçi, kokoreççi, emlakçi, kasap, köfteci, birahaneci arkadaşlarımızı da yanımıza alarak her grubumuzun sorunları için çözüm üretmeyi amaçlayan bir ekip oluşturduk.

Şimdi diyoruz ki; güven sizden hizmet bizden. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.”

“OY KULLANMAYA GELİRKEN, NÜFUS CÜZDANLARINIZ DA YANINIZDA OLSUN”

Çakmak, açıklamasını şöyle tamamladı: “Pembe Liste olarak 14 Ocak 2018 Pazar günü (yarın) saat 10'da Keşan spor Düğün Salonu’nda yapılacak olan olağan genel kurulumuza demokratik hakkınız olan oy kullanmaya davet ederken, gelirken yanınızda nüfus cüzdanınızı getirmeyi unutmamanızı rica ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)
Bu haber 295 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ