Bugun...
Başkan Bostancı, Enez’e yapılacak yeni ve modern pazaryerinin müjdesini verdi
Tarih: 12-01-2018 00:35:00 + -Başkan Bostancı, Enez’e yapılacak yeni ve modern pazaryerinin müjdesini verdi

Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, Enez’de yeni ve modern bir pazaryeri yapımına başlanılacağını müjdeledi.

23 Ocak 2018 tarihinde pazaryeri yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini belirten Başkan Bostancı, “Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü ilçemiz yaz sezonunda 150 bin nüfusa ev sahipliği yapar duruma geldi. Eski pazaryerimizin artık yeterli olmayacağını biliyor ve en kısa zamanda çalışmalarımıza başlıyoruz. Konu hakkında birçok kez haksız eleştirilere maruz kaldık. Fakat bilindiği gibi doğal ve arkeolojik bir çok sit alanına sahip ilçemizde inşaat yapımına başlamak, İpsala ve Keşan ilçelerinde olduğu kadar basit bir iş değil. Gerekli izinler ve prosedürler uzun zaman alabiliyor. Lakin son iki yılda ilgili kurumlara yaptığımız başvurular nihayet sonuçlandı. Gerekli izinleri aldık ve İl Başkanımız İlyas Akmeşe ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Ankara ziyaretinde yeni pazaryeri yapımı için gerekli finansmanı sağladık. 15 Haziran 2018’de pazaryerimizin yapımını tamamlamak ve açılışını yapmak istiyoruz.” dedi.

“ENEZ’DE BİR İLK OLACAK”

Abdullah Bostancı, yeni yapılacak olan pazaryeri ile ilgili şu bilgiyi paylaştı: “Yeni pazaryerimiz şu an bulunduğu yerde yapılacak ve 3500 m² alana sahip olacak. Kapalı ve içerisinde dükkanlar bulunacak olan pazaryerimizin üzerine güneş panelleri koyarak ilçemizin elektrik enerjisini bu paneller yoluyla sağlamayı düşünüyoruz. Her zaman olduğu gibi Cuma günleri halk pazarı olarak kullanılacak olan pazaryerimiz, Cuma günlerinin dışında köy pazarı olarak kullanılacak ve köylülerimiz kendi ürettiği ürünleri burada pazarlayabilecekler.”

Başkan Bostancı; yeni pazaryerinin, Enez halkına ve Enez’i ziyaret eden tüm misafirlerimize hayırlı olmasını da diledi. (HABER MERKEZİ)

 

 
Bu haber 299 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ